ARTist CV

Liisi Toom (sünd 1982) on õppinud Tartu Ülikoolis kommunikatsiooni ja psühholoogiat ning töötab igapäevaselt psühholoogia valdkonna coachi ja koolitajana. Kunsti juurde jõudis 2019. aastal tutvudes sügava mulje jätnud Eesti naisabstraktsionistide (Hinn, Liivat) töödega. Toomi abstraktid on vaade riskidele, muutustele ja kaasaja muutlikkusele vastusena tekkivatele emotsioonidele. Tema maalid on edukalt osalenud Tartu Loomemajanduskeskuse ja Art&Tonicu korraldatud “Tartu noore kunsti” (2021 kevad) ja Art&Tonicu korraldatud “Osta Noort Kunsti” oksjonil (2021, sügis-talv) ning on olnud esindatud Tartu kunsti aastanäitusel (2021) maaliga “Kontakt”. Ta alustas õpinguid Robert Suve kunstistuudios (2019) ja samal ajal läbis Museum of Modern Art veebipõhise “In the Studio: Postwar Abstract Painting“ kursuse Corey D’Augustine’i juhendamisel. Praegu täiendab ta end erinevate tehnikate osas (figuurid, portreeillustratsioon, kalligraafia) täiendkursustel, et anda oma töödele sügavust ja mitmetimõistetavust. Peamiselt siiski õpib ise, katsetades erinevaid tehnikaid ja stiile ning püüdes väljendada enda sisekaemust maailmast.

Exhibitions

2022, “Tundeilmad”, kohvik Tüümian

2021, August – “Where’s the logic?” – at Redwall Digital Office Gallery, Aparaaditehas. See more here.

2020, 18th of February – 6th of June – “Mirage” at Tartu University Social Sciences Institute, Lossi 36, Tartu (ühiskonnateaduste instituut, endine sünnitusmaja). See more here.

2019, December, – “Re-invention II” at Tartu City Information Centre mini-gallery

2019, 24th October – 28th of November, – “Re-Invention” my first individual art exhibition of abstract paintings and landscapes in Tartu University Clinic Gallery.

2019, March-October -, Local “Kissing Students” in Tartu – “The most beautiful city in Estonia is Tartu” (Kaunim linn on Eestis Tartu”), 2 works: Supilinn (Soup town) and “Landscape 1”.

2019, October – November – Tartu views in South of France, Berre Des Alpes gallery.

Landscape 1 by Liisi Toom

2019, august – previous exhibition goes to France. My works: “Under the bridge”, “Soup town”, “Landscape 1”.

In personal ownership: Portrait Ingeli; Hydrangeas.

Created: Portraits (6), Land/city-scapes (4), Abstracts (9), Random + sketches.